Запоріжці позбавлені актуальної інформації про стан повітря у місті

Запоріжці позбавлені актуальної інформації про стан повітря у місті


У Запоріжжі встановлено лише 5 постів для моніторингу стану повітря у 3 районах міста – Вознесенівському, Дніпровському та Олександрівському районах, а інформація з них оновлюється раз на місяць – через це містяни позбавлені актуальної інформації про стан повітря.


Дані з постів моніторингу публікуються на сайті обласного центру гідрометеорології. Однак інформація про забруднення відображається за кожен попередній місяць – інформація про стан повітря у реальному часі містянам не доступна. Крім того, мешканці районів, де постів моніторингу немає,  можуть отримати тільки середні дані забруднення по місту.

Розміщення постів мніторингу за станом повітря у Запоріжжі

Через це громадськість ініціювала збір підписів для проведення громадських слухань, мета яких, вимагати від місцевої влади вільного доступу до актуальної інформації про рівень забруднення повітря у Запоріжжі.

«Наша ціль, перш за все, отримати достовірну інформацію про те, де ми живемо, добитися того, щоб на сайті мерії постійно і оперативно надавалась інформація про концентрацію викидів , котра загрожує здоров’ю. Інформація має подаватися так, щоб вона була зрозуміла і екологу, і кухарці, і двірнику», – написав на своїй сторінці у Фейсбук громадський діяч Микола Ралик.

«Ми знаємо, що відкрита інформація, котру розуміють люди спроможна своїм існуванням впливати на поведінку забруднювачів. Сьогодні ми кажемо, що заводи на вихідних і вночі відключають фільтри, але достовірної інформації про збільшення викидів в цей час ми не маємо. Саме тому ми відчуваємо ці запахи», – додає він.

Також занепокоєння у активістів викликають результати дослідження чеської громадської організації, які були проведені зокрема і у Запоріжжі.  За їх результатами у місті було взято 23 проби і майже у кожному випадку було зафіксовано перевищення норм по важким металам — найбільш поширеним забрудником виявилися кадмій та цинк.

Для того, аби розпочати процес громадських слухань усіх небайдужих просять збирати підписи під зверненням щодо проведення зустрічі членів громади з міським головою.

Нагадаємо, раніше Actual.Today повідомляв, що громадський діяч Микола Ралик заявив, що у Хортицькому районі необхідний стаціонарний пост моніторингу стану повітря – там працює котельня, яка здійснює викиди, однак, не відомо що саме потрапляє у атмосферу та наскільки речовини шкодять людям.

З цього приводу чоловік подав петицію до запорізької міської ради, однак її не прийняли. Там вважають, що моніторинг стану повітря не входить до їх компетенцію.

Зокрема, серед причин, чому петицію не приймуть до розгляду вказано, що:

«Спостереження за станом навколишнього природного середовища, рівнем його забруднення здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, іншими спеціально уповноваженими державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, діяльність яких призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища».

Також у відповіді міськради зазначається, що органи місцевого самоврядування  не є суб’єктами моніторингу стану довкілля – ним мають займатися центральні органи виконавчої влади та підрозділами фахових відомств.

Крім того, Микола Ралик направив запит до Департамент екології Запорізької обласної державної адміністрації з проханням надати інформацію про стан повітря на Бабурці у грудні 2018 року. У профільному відомстві відповіли, що «до повноважень департаменту не належить визначення концентрації шкідливих речовин в Хортицькому районі».

Також у документі значиться, що запит було переадресовано до обласного центру гідрометеорології та Запорізького обласного лабораторного центру.

З центру гідрометеорології відповідь все ж надійшла, однак інформації про стан повітря у Хортицькому районі там не було – оскільки там відсутній пост моніторингу повітря.

У відповіді на запит була наведена середня по місту концентрація шкідливих речовин у повітря Запоріжжя. «Городяни не можуть нічого знати про найкритичніші дні і години щоб просто не виходити на вулицю, або звонити у всі дзвони, щоб влада перекрила джерело такого критичного стану», – прокоментував Микола Ралик відповідь на свій запит.

Як приклад раціонального підходу, екоактивісти наводять ситуацію у Кривому Розі. Там громадськість добилася розміщення на сайті міської влади розділу з актуальною інформацією про стан повітря – вона оновлюється у реальному часі. Крім того, судячи з карти, у місті розміщено 14 стаціонарних постів моніторингу стану повітря.

Розміщення постів моніторингу стану повітря у Кривому Розі

Источник

? — Делаем путь к новостям проще

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Первый онлайн-журнал Запорожья

Нет комментариев, будь первым:
Добавить комментарий

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: