Собаки здатні «заражатися» стресом

Собаки здатні «заражатися» стресом


Науковці шведського університету довели: між собаками та людьми існує міжвидова синхронізація в довгострокових рівнях стресу. Тобто тварини можуть «заражатися» людською агресією чи страхом і на рівні зі своїми власниками переживати стрес.


Про це йдеться в статті на ресурсі Nature.

Раніше вчені доводили, що агресія передається від людини до людини. Однак тепер встановлений більший ареал її поширення.

У дослідженні взяли участь 58 власників собак. Досліджувалися породи шелті та коллі. Науковці регулярно взимку та влітку вимірювали рівень кортизолу (гормону, що відповідає за рівень стресу) у людей та їхніх домашніх улюбленців. Вони брали заміри з волосся, слини та крові. Також за допомогою трекерів учені спостерігали за активністю тварин протягом дня – прогулянками та харчуванням. У результаті виявили, що рівень стресу був однаковий у людей та собак.

Причому найбільший емоційний зв’язок спостерігався у власників та собак-самок і власників, які готують своїх улюбленців до змагань. Науковці пояснюють це тим, що підготовка до змагань завжди стресова. При цьому нервує і людина, і пес.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Первый онлайн-журнал Запорожья

Нет комментариев, будь первым:
Добавить комментарий

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: